26.02.2018 11:45
počet zobrazení: 2503

Vyvíječ aerosolu?

Již dlouhá léta a nejen u nás, bojují včelaři s varoázou. Aby se s tímto problémem mohlo pohnout z místa je, nutné popsat příčinu problému – stanovit diagnozu. Přičina jakoby stále marného boje samozřejmě není jen jedna.
Jednotlivé problémy je nutné zodpovědně popsat a fundovaně rozhodnout, jak dál postupovat. Nejlépe by samozřejmě bylo držet se osvědčeného přísloví: Lépe je nemoci přecházet, než ji léčit. Tuto poučku ale použít nelze. Tyto řádky budou spíše z kategorie „hasiči jedou“

Vyvíječ aerosolu se vyrábí s miniaturními změnami již řadu let a stejnou chybou. Na prvý pohled je zřejmé, že hadičky, které propojují sací koš s tryskami jsou nedomyšlené. Hadička, která propojuje koš s tryskou jde z sacího koše vertikálně a do trysky je napojena horizontálně. Úhel připojení je tedy 90°. Propojení by mělo být výhradně VERTIKÁLNÍ, (rovně od koše k trysce) Hadičky jsou ale u trysky ohnuty a tím je narušen průchod kapaliny k trysce. Materiál hadičky se časem „unaví“ a tím dojde v ohybu k jejímu zneprůchodnění. To je banální a zároveň zásadní nedostatek.

Odstranil jsem malý kroužek na tělese trysky. Malý kroužek je nahrazen kroužkem podstatně větším. Tento kroužek je upraven tak, aby napojená hadička směřovala rovně dolů na sací koš. Tím není nikde na této hadičce ŽÁDNÝ OHYB. Tím je tato hadička VŽDY volně průchodná a nemůže ovlivňovat NEGATIVNĚ činnost vyvíječe aerosolu.

Úmyslně jsem nepoužil zdánlivě jednodušší trysku bez kroužku. Ta se na úpravu nehodí. Zdánlivě složitější tryska s kroužkem má výhodu v tom, že po jednoduché úpravě lze kterýkoli vyvíječ upravit na vždy průchodné hadičky. Zjednoduší se i přidrátování kuliček. Zkrátí se i hadičky, jelikož vývody z kroužků budou rovně proti sacímu koši a nemůže dojít k jejich ZNEPRŮCHODNĚNÍ.

Zdvojená tryska (s kroužkem) je použita i proto, aby byla usnadněna údržba vyvíječe.


Pod čarou


Velice jsem zvědav na reakci Dr. Ing. Kemlera Csc. Z mezinárodní konference zlepšovatelů a vynálezců mne i s „Žirafou“ (zvedák nástavků) vyhodil  (bude to již 8 let) Celá řada lidí, kteří měli jen trochu technické myšlení, mluvili o vynálezu a zda prý to mám PATENTOVANÉ! A zda mohou fotografovat! Žirafa si ale žije svým vlastním životem, názor jedince jí nezajímá.

Druhý příklad

Při mé poslední návštěvě v Nasavrkách na školení v rámci zápisu na seznamu Přednášejících odborníků jsem byl poučen Dr. Ing. Kemlerem: Dojedu prý na „Vteřinové krmítko“ Mohu místopřísežně prohlásit, že se nikdy nic podobného nestane. Jeho vychvalované krabicové krmítko se nemůže ani vedle Vteřinového krmítka položit. Na školení do Nasavrk již nepojedu – byl jsem ze seznamu Přednášejících odborníků vyškrtnut. Kdo na to přišel, že nemám počet přednášek? Moje přednášky nejsou evidovány.
S Ing. Titěrou mám podobně zkušenosti.
Dál tuto problematiku, nechci rozvádět. Příkladů nepřátelského chování dalších lidí je spousta.

Jedna základní poučka zní:
„VŠECHNO SOUVISÍ SE VŠÍM“ Jaká je souvislost mezi včelami a Hitlerem? Bez nadsázky lze říci, že přímá. Hitler trval 6 roků (zjednodušeně) a já to pamatuji.

Za těch 6 let SE STIHNUL VRÁTIT od STALINGRADU. Sice se bránil a nechtělo se mu, ale on to STIHNUL!!
Vezme-li Hitlera za jednotku času, pak vyniknout zajímavé Skutečnosti

    1 Hitler = 6 let
    6 let     = SLOVY – ŠESTLET
    8 let je to kdy jsem naposled vystavoval v Ostravě.
    8 let = 1,33 Hitlera
    8 let = slovy JEDNACELÁTŘICETTŘISETINHITLERA

Co všechno se událo ve včelařině za 1,33 Hitlera?

Podlé mé zkušenosti toho moc pozitivního nebylo. Zažil jsem mnoho podrazů a pomluv. Řada lidí dala vyniknout hlavně vlastní PÝŠE!
Už jen pár slov

    Poprvé jsem vystavoval v roce 1977 – Pardubice
    Podruhé jsem vystavoval v roce 1979 – Živitelka
    Potřetí jsem vystavoval v roce 2002 – Praha
    Počtvrté jsem vystavoval v roce 2006 – Praha
    Popáté jsem vystavoval v roce 2010 – Ostrava

Od roku 11977 to je 41 let – to je téměř 7 Hitlerů!

Tento minielaborát vznikl jaksi podvědomě. Původně šlo opravdu jen o Vyvíječ aerosolu. Ozvala se ale prožitá negativa a tak vzniklo pár výše psaných řádků.

Poslední výkřik!

ÚL MUSÍ BÝT UTEPLENÝ!!

20180211_110318.jpg

20180211_113623_6_bestshot.jpg

 
kvalitní serverhosting TELE3 s.r.o.

Copyright © 2000 - 2024 Včelařství Josef Jaroš
Powered and created by TELE3 s.r.o. | XHTML 1.0 | CSS 2
Počet přístupů dnes: 19, celkem 176172 od 1.7.2010