18.09.2010 19:16
počet zobrazení: 4836

Aerosol trochu jinak?

Aerosol je cosi, co nám v boji s parazitem účinně pomáhá. Chemikálie, která se používá v aerosolu, je ale pro člověka velmi jedovatá. Jde tedy i o to, aby při její aplikaci byl obsluhující co nejméně ohrožen.

Aerosol je cosi, co nám v boji s parazitem účinně pomáhá. Chemikálie, která se používá v aerosolu, je ale pro člověka velmi jedovatá. Jde tedy i o to, aby při její aplikaci byl obsluhující co nejméně ohrožen.
Vyvíječ aerosolu je opatřen otočným uzavíracím kohoutem. Toto řešení je ale poměrně zdlouhavě fungující – nepohotové. Proto jsem otočný kohout odstranil a nahradil ofukovací pistolí. Je to velmi jednoduché. Otočný kohout je odstraněn a na jeho místo je prostřednictvím redukce přišroubována kompletní ofukovací pistole. Ta má rychlospojku a na tu je připojena hadice. Stisknutím spouště se uvede vyvíječ do činnosti a jejím puštěním činnost ustane. Při přecházení z jednoho úlu na druhý je nebezpečí nadýchnutí aerosolu podstatně nižší.
Stěna včelína je konstruována s jistým cílem (nebudu rozebírat) a tak letáky jsou velké a česna málo přístupná. Jelikož je ale v zadní vložce dna větrací štěrbina, není problém tuto štěrbinu využít pro ošetření včelstva aerosolem. Štěrbina je á 30 cm široká a 3 mm vysoká, a tím je průchod pro aerosol příznivější než původní hubicí. Na trubici vyvíječe je nasazena profrézovaná dřevěná hubice s těsněním. Při přiložení této hubice proudí aerosol větrací štěrbinou do úlu. Větrací štěrbina se uzavírá kónickou lištou.

Aerosol trochu jinak? Jde to.

 
kvalitní serverhosting TELE3 s.r.o.

Copyright © 2000 - 2023 Včelařství Josef Jaroš
Powered and created by TELE3 s.r.o. | XHTML 1.0 | CSS 2
Počet přístupů dnes: 29, celkem 164588 od 1.7.2010