24.06.2019 08:16
počet zobrazení: 2036

Pohled do volného listu a tím do MINULOSTI

Na květnovém listu inzerátů je celkem 108 inzerátů. Z tohoto počtu je 42 i s nabídkou prodám oddělky nebo včelstva. NEUVĚŘITELNÉ! Za víc jak 70 let mého včelaření jsem podobnou nabídku nikdy nepotřeboval. Počítat již dopředu s 10 % zimních ztrát je naprostý nesmysl a ani si jej nedovedu představit. Někdy se některá matka nedožila jara, ale o ztrátách včelstev se skoro nedá mluvit.
Přesto jsem v roce 1970 přešel na STAVEBNICI, abych měl i reservní matky lehce dosažitelné. Dva nástavky – 4 reservní matky na 30 – 35 včelstev se zdály v normě. Nebyla to ale pravda. Matky mi zbývaly – a překážely. Omezil jsem proto reservní matky na 1 nástavek, přesto jich ale nebylo tolik potřeba. Na jaře je většinou matek nedostatek a tak se snadno „rozkřikne“, že na jisté adrese matky zbývají. Dávno již nezbývají!

Přebytek matek na mém včelíně ale neměl dlouhé trvání. Stala se mi totiž následující „věc“. Ty hele: Nemáš matku? Ano mám. Kdy si přijedete? Skutečně přijel, a tak stačilo otevřít nástavek, kde byly dva oddělky po čtyřech rámcích a jednu z nich chytit, vyndat přepážku a oddělky byly spojeny. Když jsem ale tomu PÁNOVI podával klícku s matkou, on mi druhou rukou podával klícku prázdnou a prohlásil: TAK JEŠTĚ TU DRUHOU! Vím naprosto přesně, že matka, která mi zůstala ve spojeném oddělku, byla tou poslední, kterou jsem měl jako reservní. Vše se dá zneužít!

Došel jsem k závěru, že reservní matky nepotřebuji. Ono je to jedno, mám-li 32 nebo 33 včelstev. Když matka uhyne, nebo ji zamáčknu, pak včelstvo spojím. Zazimuji-li včelstvo v utepleném nástavku na rámku 37 x 30, pak se většinou vyvine a nepotřebuji ještě nějaké ZAŘÍKÁNÍ a čarování s cukrem.

Další pohled do Včelařských inzertních novin. TY NOVINY JSOU LETOŠNÍ č. 5 2019

Na prvý pohled vévodí novinám červeně zaškrtnuté inzeráty, které nabízí oddělky. Vážení přátelé i nepřátelé, zkuste se nad tím zodpovědně zamyslet! To přece není náhoda, ale o něčem to svědčí.

Za plusovou záležitost lze označit nabídku mezistěn z vlastního vosku. Když tuto situaci vyhodnotím dlouhodobě, mezistěny, které jsem získával z Předboje a Včelpa, pak nemůžu vyhodnotit jinak než jako ZLODĚJÁRNU. Dopis, který jsem obdržel od mocného pana Margaritopoulose musím považovat jako za ultimátum likvidační pro moji osobu. Můžeme se ještě těšit, že se dovíme, jak se mu daří pod AKROPOLÍ? Rozhodně se mu nedaří tak špatně, jako mému dobrému sousedovi, který proti svoji vůli oblečen do uniformy pozoroval z Akropole souboj dvou stihačů nad Akropolí. Jedna z kulek z palubní zbraně stíhačky si našla cestu do nohy druha mého souseda. A tak občan Věžnice odnášel na zádech z Akropole s postřelenou nohou svého souputníka.

Nad Akropolí již dávno žádné vzdušné souboje stíhačů neprobíhají. Pan Margaritopoulos má tedy šanci, že peníze, které si přibalil v česku, bude v pohodě používat.

BUDE SE NÁM CHECHTAT?

Další pohled do Včelařských inzertních novin je přímo odstrašující a to na úly. Jsou nabízeny úly uteplené i NEUTEPLENÉ! Je zdůrazňována Vejmutovka. Vejmutovka vždycky byla, je a bude ODSTRAŠUJÍCÍ PŘÍPAD! Pro mne vždy bude reprezentantem špatného paliva. To přece není materiál pro výrobu úlů. Neuteplený úl z Vejmutovky i jakéhokoli jiného materiálu je vždy dokonalý paskvil. Úl musí být UTEPLENÝ!!

Každá továrna na auta se snaží vyrobit auto vždy podle svého nejlepšího poznání a představ. Výrobek musí být KONKURENCESCHOPNÝ. Vývoj v každé továrně na auta se snaží zlepšit každou maličkost, každý detail, nic nenechá náhodě. Postupuje vždy způsobem od koncepce k DETAILU.

Samozřejmě uznávám, že výraz Langstrot zní foneticky lépe než výraz kredenc, nebo šifonér. Ale ve výsledku? Naše prababička asi používala výraz šifonér, ale mohla si být jistá, že ten její „šifonér“ má mosazné kování s ornamenty a pro své poslání je ve skutečnosti vybaven lépe, než sešedlý Langstrot, který má pouze do každého „šuplíku“ jakýsi otvor – prý OČKO. Dokáže mi někdo zodpovědně vysvětlit, co si mám představit pod výrazem Langstrot nebo Optimal? V rámci požadavku na úl je jeden za 18 a druhý bez dvou za dvacet! Kdy konečně včelaři pochopí, jaké požadavky na úl mají samotné včely??!! Langstrot přece není „Světový úl“! Že se v něm vyrábí nejvíce medu na světě? To je jakási pomyslná pravda v rámci okolností. Člověk, má-li se dobrat pravdy, musí přijít na matematické řešení. Chtěl bych si pomoci citací z BIBLE! „Chraňtě se před NEPRAVÝMI PROROKY, Po ovoci jejich poznáte je! Sázím na intuici a na pokoru.

Další nabídka v rámci úlu je třeba neuteplené „šufle“ s rámky 39 x 24. To snad ani prodávající nemůže myslet vážně. V jednom nástavku s rámky 39 x 24 nelze normální včelstvo zazimovat. Při použití dvou nástavků na zimování je velké nebezpečí, že si včelstvo nedokáže sednout do správného nástavku a na jaře je uhynulé v nástavku bez zásob!

Když jsem procházel Včelařské inzertní noviny, nepodařilo se mi potkat ani jedinou nabídku, ve které by mne zajímalo včelařit. Jak je možné, že ještě dnes se vyrábí úly s rámky  39 x 24 cm? A další otázka! Jak je možné, že se dodnes vyrábí prý uteplené úly se dvěma či třemi centimetry polystyrenu. To přece není UTEPLENÍ.

Nezávidím dnešním začátečníkům, jak se mají v existujícím zmatku zodpovědně orientovat. Propagace úlu neutepleného je ve skutečnosti naprostý PODVOD! O pravdivosti této věty jsem přesvědčen rozhodně více, jak PADESÁT ROKŮ! Fyzikální zákony platí i pro včelaře.

Když jsem znovu nahlédl do Včelařských inzertních novin, je mi smutno čím dál více. Ty řádky na volných listech totiž vypovídají o úrovni včelařiny ve státě. Jsou totiž oficiální součástí časopisu! BR! To byl pocit. Na zádech mne zamrazilo a na čele mi vyrazil pot.

Skutečná situace je asi ještě horší, než se na prvý pohled zdá. Ať chceme, nebo nechceme, jsou Včelařské inzertní noviny skutečným průhledem do včelařiny v tomto státě.

Již několik let se v těchto novinách objevují po návštěvě Ing. Titěry na našem včelíně a nafocení všeho, co chtěl inzeráty Metezy spol. s.r.o. výroba Roudnice. Nabízí – Plodiště se zadním otevíráním a plnou obsluhou. Tato formulace se stále opakuje. Snad pro zajímavost – otevírací plodištní nástavek byl vystavován v rámci STAVEBNICE v říjnu v roce 1977 v hotelu v Pardubicích na prvé mezinárodní konferenci zlepšovatelů a vynálezců. Lidé okolo STAVEBNICE chodili a nechápali VŮBEC NIC!    

V této době byl v plné permanenci Jindřich Boháč ze Semil a jeho agresivita přehlušila všechno. BOHUŽEL!! Tuto výstavu měl „pod palcem“ pan Kaňka z ústředí ČSV.

Zdá se, že jsem dospěl k dalšímu, ale nejsložitějšímu bodu a to je     

LIDSKÝ FAKTOR!
Již dopředu se mi chce vykřiknout: FUJ TAJXL! Člověk nestačí žasnout nad tím, kolik potká samozvaných nebo domadělaných géniů, kteří obdivují pouze sami sebe! Přitom všichni víme, že člověku nejvíce sluší POKORA.

Od začátku mých aktivit v e včelařině i pokusů o psaní článků o včelách jsem ve velké nelibosti MOCNÝCH. Hned prvý pokus ještě za paní redaktorky Bürgerové byl článek postoupen do Brna ke zlektorování panu Ing. Kolaříkovi a ten se projevil jako naprostý suverén. Zacházel se mnou jako se škůdcem včelaření a článek nikdy nevyšel. Již tento článek byl o STAVEBNICI. Další články byly posílány přes redakci Včelařství a zde jejich stopa končí.

V současné době je již článků minimálně 70. Protože jsou pouze na mém webu, nedostal jsem za to ani „šesták“. Časopisem ale prochází různé výtvory, různých autorů i různé kvality za úplatu. Zaručeně mi nejde o těch pár ŠPRDLÍKŮ, mám dost drobných za med – opravdu! Vadí mi ale pomluvy MOCNÝCH i mocnějších, kteří vědí lépe než já, co mám říkat a jak to vypadá na mé zahradě. Jde o sprosté POMLUVY a pomluva je TRESTNÁ!!

Jak může jistý MOCNÝ PÁN tvrdit před celým sálem v Nasavrkách, že DOJEDU na Vteřinové krmítko a jeho dřevěný nepodárek, který mu prý udělá Pan Kolomý snad dobude svět. Tuto sprosťárnu slyšel celý sál v Nasavrkách i s jakým vztekem tato slova byla vyslovena.

Jiný mocný Pán zase prohlašuje, že moje výnosy medu nelze vypočítat. Další – POMLUVA: Moje včely nosí med do uteplené STAVEBNICE! Viděl tento MOCIPÁN STAVEBNICI? Já nelžu, jak vy tvrdíte. Za tím co říkám si STOJÍM!

Toto jsou jen malé ukázky toho, jak některým mocným vadím a jak mne nenávidí. Je velice smutné, že někteří včelaři z ŘADY se chovají úplně STEJNĚ. Když se náhodou některá včelnice pomlouvače objevila v časopisu, pak pohled na ni vzbuzoval soucit i ÚZKOST.

Proč tolik lidí stále bojuje proti „moji maličkosti“, proč vznikly činnosti těchto pomlouvačů? Kde mohla v tomto státě být včelařina, kdyby mocní i ti druzí neměli jen spoustu JEDOVATÝCH SLIN pro autora těchto řádků.

Řada dobrých známých mi v průběhu minulých let říkala: „Vykašli se na všechno“ Nebo tě to mrskne a ještě by tě bylo škoda.

Moje manželka to říkala trochu jinak, ale stejně důrazně. Prohlašovala: Nic nedělej, nech to být. To stálé napětí a napadání nemůžeš vydržet. Loni v polovině března jsem ji našel pod šňůrami na prádlo zhroucenou. Život pro mne ztratil smysl a nevím si rady sám se sebou. Nestihl jsem ji ani poděkovat za všechno to, co pro mne znamenala a udělala. Snažila se mne chránit a sama ten nápor nevydržela?

Ti mocní a rádoby i důležití za padesát roků nic nedokázali, ti ostatní, i když to byli třeba členové mateřské Z.O. dopadli stejně.

Největším poznáním v rámci LIDSKÉHO FAKTORU JE pýcha – PÝCHA ZÚČASTNĚNÝCH, pýcha těch, které jsem na strastiplné pouti potkal i POZNAL.Pohled do volného listu a tím do MINULOSTI

Na květnovém listu inzerátů je celkem 108 inzerátů. Z tohoto počtu je 42 i s nabídkou prodám oddělky nebo včelstva. NEUVĚŘITELNÉ!
Za víc jak 70 let mého včelaření jsem podobnou nabídku nikdy nepotřeboval. Počítat již dopředu s 10 % zimních ztrát je naprostý nesmysl a ani si jej nedovedu představit. Někdy se některá matka nedožila jara, ale o ztrátách včelstev se skoro nedá mluvit.

Přesto jsem v roce 1970 přešel na STAVEBNICI, abych měl i reservní matky lehce dosažitelné. Dva nástavky – 4 reservní matky na 30 – 35 včelstev se zdály v normě. Nebyla to ale pravda. Matky mi zbývaly – a překážely. Omezil jsem proto reservní matky na 1 nástavek, přesto jich ale nebylo tolik potřeba. Na jaře je většinou matek nedostatek a tak se snadno „rozkřikne“, že na jisté adrese matky zbývají. Dávno již nezbývají!

Přebytek matek na mém včelíně ale neměl dlouhé trvání. Stala se mi totiž následující „věc“. Ty hele: Nemáš matku? Ano mám. Kdy si přijedete? Skutečně přijel, a tak stačilo otevřít nástavek, kde byly dva oddělky po čtyřech rámcích a jednu z nich chytit, vyndat přepážku a oddělky byly spojeny. Když jsem ale tomu PÁNOVI podával klícku s matkou, on mi druhou rukou podával klícku prázdnou a prohlásil: TAK JEŠTĚ TU DRUHOU! Vím naprosto přesně, že matka, která mi zůstala ve spojeném oddělku, byla tou poslední, kterou jsem měl jako reservní. Vše se dá zneužít!

Došel jsem k závěru, že reservní matky nepotřebuji. Ono je to jedno, mám-li 32 nebo 33 včelstev. Když matka uhyne, nebo ji zamáčknu, pak včelstvo spojím. Zazimuji-li včelstvo v utepleném nástavku na rámku 37 x 30, pak se většinou vyvine a nepotřebuji ještě nějaké ZAŘÍKÁNÍ a čarování s cukrem.

Další pohled do Včelařských inzertních novin. TY NOVINY JSOU LETOŠNÍ č. 5 2019


Na prvý pohled vévodí novinám červeně zaškrtnuté inzeráty, které nabízí oddělky. Vážení přátelé i nepřátelé, zkuste se nad tím zodpovědně zamyslet! To přece není náhoda, ale o něčem to svědčí.

Za plusovou záležitost lze označit nabídku mezistěn z vlastního vosku. Když tuto situaci vyhodnotím dlouhodobě, mezistěny, které jsem získával z Předboje a Včelpa, pak nemůžu vyhodnotit jinak než jako ZLODĚJÁRNU. Dopis, který jsem obdržel od mocného pana Margaritopoulose musím považovat jako za ultimátum likvidační pro moji osobu. Můžeme se ještě těšit, že se dovíme, jak se mu daří pod AKROPOLÍ? Rozhodně se mu nedaří tak špatně, jako mému dobrému sousedovi, který proti svoji vůli oblečen do uniformy pozoroval z Akropole souboj dvou stihačů nad Akropolí. Jedna z kulek z palubní zbraně stíhačky si našla cestu do nohy druha mého souseda. A tak občan Věžnice odnášel na zádech z Akropole s postřelenou nohou svého souputníka.

Nad Akropolí již dávno žádné vzdušné souboje stíhačů neprobíhají. Pan Margaritopoulos má tedy šanci, že peníze, které si přibalil v česku, bude v pohodě používat.

BUDE SE NÁM CHECHTAT?

Další pohled do Včelařských inzertních novin je přímo odstrašující a to na úly. Jsou nabízeny úly uteplené i NEUTEPLENÉ! Je zdůrazňována Vejmutovka. Vejmutovka vždycky byla, je a bude ODSTRAŠUJÍCÍ PŘÍPAD! Pro mne vždy bude reprezentantem špatného paliva. To přece není materiál pro výrobu úlů. Neuteplený úl z Vejmutovky i jakéhokoli jiného materiálu je vždy dokonalý paskvil. Úl musí být UTEPLENÝ!!

Každá továrna na auta se snaží vyrobit auto vždy podle svého nejlepšího poznání a představ. Výrobek musí být KONKURENCESCHOPNÝ. Vývoj v každé továrně na auta se snaží zlepšit každou maličkost, každý detail, nic nenechá náhodě. Postupuje vždy způsobem od koncepce k DETAILU.

Samozřejmě uznávám, že výraz Langstrot zní foneticky lépe než výraz kredenc, nebo šifonér. Ale ve výsledku? Naše prababička asi používala výraz šifonér, ale mohla si být jistá, že ten její „šifonér“ má mosazné kování s ornamenty a pro své poslání je ve skutečnosti vybaven lépe, než sešedlý Langstrot, který má pouze do každého „šuplíku“ jakýsi otvor – prý OČKO. Dokáže mi někdo zodpovědně vysvětlit, co si mám představit pod výrazem Langstrot nebo Optimal? V rámci požadavku na úl je jeden za 18 a druhý bez dvou za dvacet! Kdy konečně včelaři pochopí, jaké požadavky na úl mají samotné včely??!! Langstrot přece není „Světový úl“! Že se v něm vyrábí nejvíce medu na světě? To je jakási pomyslná pravda v rámci okolností. Člověk, má-li se dobrat pravdy, musí přijít na matematické řešení. Chtěl bych si pomoci citací z BIBLE! „Chraňtě se před NEPRAVÝMI PROROKY, Po ovoci jejich poznáte je! Sázím na intuici a na pokoru.

Další nabídka v rámci úlu je třeba neuteplené „šufle“ s rámky 39 x 24. To snad ani prodávající nemůže myslet vážně. V jednom nástavku s rámky 39 x 24 nelze normální včelstvo zazimovat. Při použití dvou nástavků na zimování je velké nebezpečí, že si včelstvo nedokáže sednout do správného nástavku a na jaře je uhynulé v nástavku bez zásob!

Když jsem procházel Včelařské inzertní noviny, nepodařilo se mi potkat ani jedinou nabídku, ve které by mne zajímalo včelařit. Jak je možné, že ještě dnes se vyrábí úly s rámky  39 x 24 cm? A další otázka! Jak je možné, že se dodnes vyrábí prý uteplené úly se dvěma či třemi centimetry polystyrenu. To přece není UTEPLENÍ.

Nezávidím dnešním začátečníkům, jak se mají v existujícím zmatku zodpovědně orientovat. Propagace úlu neutepleného je ve skutečnosti naprostý PODVOD! O pravdivosti této věty jsem přesvědčen rozhodně více, jak PADESÁT ROKŮ! Fyzikální zákony platí i pro včelaře.

Když jsem znovu nahlédl do Včelařských inzertních novin, je mi smutno čím dál více. Ty řádky na volných listech totiž vypovídají o úrovni včelařiny ve státě. Jsou totiž oficiální součástí časopisu! BR! To byl pocit. Na zádech mne zamrazilo a na čele mi vyrazil pot.

Skutečná situace je asi ještě horší, než se na prvý pohled zdá. Ať chceme, nebo nechceme, jsou Včelařské inzertní noviny skutečným průhledem do včelařiny v tomto státě.

Již několik let se v těchto novinách objevují po návštěvě Ing. Titěry na našem včelíně a nafocení všeho, co chtěl inzeráty Metezy spol. s.r.o. výroba Roudnice. Nabízí – Plodiště se zadním otevíráním a plnou obsluhou. Tato formulace se stále opakuje. Snad pro zajímavost – otevírací plodištní nástavek byl vystavován v rámci STAVEBNICE v říjnu v roce 1977 v hotelu v Pardubicích na prvé mezinárodní konferenci zlepšovatelů a vynálezců. Lidé okolo STAVEBNICE chodili a nechápali VŮBEC NIC!   

V této době byl v plné permanenci Jindřich Boháč ze Semil a jeho agresivita přehlušila všechno. BOHUŽEL!! Tuto výstavu měl „pod palcem“ pan Kaňka z ústředí ČSV.

Zdá se, že jsem dospěl k dalšímu, ale nejsložitějšímu bodu a to je LIDSKÝ FAKTOR!
Již dopředu se mi chce vykřiknout: FUJ TAJXL! Člověk nestačí žasnout nad tím, kolik potká samozvaných nebo domadělaných géniů, kteří obdivují pouze sami sebe! Přitom všichni víme, že člověku nejvíce sluší POKORA.

Od začátku mých aktivit v e včelařině i pokusů o psaní článků o včelách jsem ve velké nelibosti MOCNÝCH. Hned prvý pokus ještě za paní redaktorky Bürgerové byl článek postoupen do Brna ke zlektorování panu Ing. Kolaříkovi a ten se projevil jako naprostý suverén. Zacházel se mnou jako se škůdcem včelaření a článek nikdy nevyšel. Již tento článek byl o STAVEBNICI. Další články byly posílány přes redakci Včelařství a zde jejich stopa končí.

V současné době je již článků minimálně 70. Protože jsou pouze na mém webu, nedostal jsem za to ani „šesták“. Časopisem ale prochází různé výtvory, různých autorů i různé kvality za úplatu. Zaručeně mi nejde o těch pár ŠPRDLÍKŮ, mám dost drobných za med – opravdu! Vadí mi ale pomluvy MOCNÝCH i mocnějších, kteří vědí lépe než já, co mám říkat a jak to vypadá na mé zahradě. Jde o sprosté POMLUVY a pomluva je TRESTNÁ!!

Jak může jistý MOCNÝ PÁN tvrdit před celým sálem v Nasavrkách, že DOJEDU na Vteřinové krmítko a jeho dřevěný nepodárek, který mu prý udělá Pan Kolomý snad dobude svět. Tuto sprosťárnu slyšel celý sál v Nasavrkách i s jakým vztekem tato slova byla vyslovena.

Jiný mocný Pán zase prohlašuje, že moje výnosy medu nelze vypočítat. Další – POMLUVA: Moje včely nosí med do uteplené STAVEBNICE! Viděl tento MOCIPÁN STAVEBNICI? Já nelžu, jak vy tvrdíte. Za tím co říkám si STOJÍM!

Toto jsou jen malé ukázky toho, jak některým mocným vadím a jak mne nenávidí. Je velice smutné, že někteří včelaři z ŘADY se chovají úplně STEJNĚ. Když se náhodou některá včelnice pomlouvače objevila v časopisu, pak pohled na ni vzbuzoval soucit i ÚZKOST.

Proč tolik lidí stále bojuje proti „moji maličkosti“, proč vznikly činnosti těchto pomlouvačů? Kde mohla v tomto státě být včelařina, kdyby mocní i ti druzí neměli jen spoustu JEDOVATÝCH SLIN pro autora těchto řádků.

Řada dobrých známých mi v průběhu minulých let říkala: „Vykašli se na všechno“ Nebo tě to mrskne a ještě by tě bylo škoda.

Moje manželka to říkala trochu jinak, ale stejně důrazně. Prohlašovala: Nic nedělej, nech to být. To stálé napětí a napadání nemůžeš vydržet. Loni v polovině března jsem ji našel pod šňůrami na prádlo zhroucenou. Život pro mne ztratil smysl a nevím si rady sám se sebou. Nestihl jsem ji ani poděkovat za všechno to, co pro mne znamenala a udělala. Snažila se mne chránit a sama ten nápor nevydržela?

Ti mocní a rádoby i důležití za padesát roků nic nedokázali, ti ostatní, i když to byli třeba členové mateřské Z.O. dopadli stejně.

Největším poznáním v rámci LIDSKÉHO FAKTORU JE pýcha – PÝCHA ZÚČASTNĚNÝCH, pýcha těch, které jsem na strastiplné pouti potkal i POZNAL.
 
kvalitní serverhosting TELE3 s.r.o.

Copyright © 2000 - 2024 Včelařství Josef Jaroš
Powered and created by TELE3 s.r.o. | XHTML 1.0 | CSS 2
Počet přístupů dnes: 11, celkem 174703 od 1.7.2010