01.03.2019 15:55
počet zobrazení: 2037

V čem je zakopaný pes?

Žijeme v prostoru a čase. Nikdy to jinak nebyla a ani být nemůže… Někdy třeba mluvíme o osudu, ale je to pravda? Různé, jakoby osudové události mají svůj původ v člověku, a ten má svoje jméno. Vysloví-li někdo jméno Edison, většinou jako ozvěna zazní slovo žárovka a pak další názvy jeho vynálezů. Jde proto o člověka, u kterého bude jaksi automaticky použito znaménko PLUS. Vymyslel totiž věci, které nám dobře slouží dodnes.
Nejsou ale na světě jenom lidé s označením plus. I těch mínusových je stále na světě až neúnosně mnoho. Když jsou ještě mocní, pyšní a zahledění do pocitu svoji výjimečnosti, tak už jde o malér! Čekat, až odejdou z prostoru a času na Věčnost se NEDOPORUČUJE. Lidská společnost má proto jakýsi obranný mechanismus a tomu se říká ZDRAVÁ LIDSKÁ NESPOKOJENOST, ta se musí použít zavčas a energicky, než už je pozdě. Kdyby byl zavčas odstraněn Hitler, vypadal by svět jinak.

Poučení – člověk má povinnost okamžitě reagovat na to, s čím je spravedlivě nespokojen.
(mezistěny ze Včelpa)

Včelařina je již dlouhé roky prohnilá a neživotaschopná. Vládnou v ní pyšní a do sebe zahledění lidé, bez logiky myšlení. Kde je dnes letectví, automobilový průmysl a celá další odvětví? Co s Langstrotem , Optimalem a Dadantem? Dnešní lidská společnost slyší na slova jako matematika, unifikace automatika a konečně i stavebnice, to je ale slovo české a proto nebude mít asi tu pravou váhu.

Jaký pokrok nastal od doby, kdy Jindřich Boháč nešťastně propagoval Langstrot? Již to byl krok zpět. Než si stačil Boháč svůj omyl uvědomit, zemřel v Jugoslavii a na pravdu již nedosáhl. Škoda. Mohl ještě leccos ze svých omylů odvolat. S čím přišel Výzkumný ústav za posledních 50 roků? S Hobráky? Nebo K 39? To snad ne! Oficiálně se jakoby nosí neuteplené bedýnky – včely prý v zimě vnitřní prostor úlu nevytápí. Prohlašme proto fyzikální zákony za neplatné a dojdeme ke stejnému NESMYSLU!

Když se nyní podívám na poslední odstavec, tak vypadá asi trochu divně. S Jindřichem Boháčem jsem od začátku nesouhlasil. Na mém včelíně nemám nic, co má původ ve Výzkumném ústavu. Je tam ale celá řada věcí, které mají původ právě na mém včelíně a Výzkumu i dalším se o nich ještě ani NESNILO. Asi bych si měl říci: Nepřátel se nelekejte, na množství nehleďte. Nepřátel mám již dávno tolik, že jestli se některý ještě více zatvrdí, nebo dokonce ještě přibude vhledem k současnému stavu, na tom ale vůbec nezáleží.

Nedávno jsem byl pozván dobrými přáteli, kterých si již dávno velmi vážím na PŘEDNÁSKU. Od té doby mám problém. Nejsem si jist, zda se tam něco přednášelo, poponášelo nebo dokonce ODNÁŠELO. (odnesli jsme to všichni). Ale jistě, tomu povídání chyběla logika.

Na zahradě mám stále ještě včely, ty muchy mám v úlech a na zimu je většinou i krmím. Nedostávají ale 30 i více kg na včelstvo.  Když v mednících něco je, také i vytáčím. Někdy mám radost menší, jindy větší, většinou jsem SPOKOJEN.

Zažil jsem možná i horší povídání a tak mám další patálii. Když takové povídání zažijí začátečníci, pak je to může „odrovnat“. Jak v takovém zmatku mají hledat a také nalézt PRAVDU??

Možná, že bych se mohl pokusit vážnou situaci zlehčit, nebo dokonce pokusit se ztrnulé rysy v některých „ksichtech“ posunout do úsměvu.

Již velmi dlouho zastávám názor, že každý vůl má pít vodu. Jestliže někdo s tím kroužkem nad ů dělá něco jiného, je to obrovský malér. Pokud pije již zmíněnou vodu, pak se nemůže nic stát a nic a nikdo není ohrožen. Je to v pořádku.

Když se ale onen s kroužkem angažuje energicky v záležitostech, kterým naprosto nerozumí, může situace dorůst do absurdních rozměru a páchnout a smrdět neúnosně dlouho s následky pro celou společnost. Znovu opakuji – všeobecně platné a osvědčené zásady se mají dodržovat. Vůl, který poctivě pije vodu, není nebezpečný, a já mu dokonce držím palce. (obrazně)

Je to již jistá řádka roků, co jsem byl zařazen na seznam Přednášejících odborníků a dostal jakousi medaili a diplom. Tuším, že u toho bylo 500 Kč, které jsem nepřijal. Na moje povídání nebyly dotace a tím moje povídání nebylo evidováno. Před asi možná 3 lety mi bylo oznámeno, že pro nedostatek přednášek jsem byl vyškrtnut z tohoto seznamu.

S chutí se mi podařilo vrátit medaili i diplom a mám z toho dobrý pocit, nikomu nic nevyčítám a také po nikom nic nechci. Za mojí aktivitou je hrobové hrobové! Na mých webových stránkách se návštěvy zvolna přibližují číslu 200 tisíc, ale moje články stejně nevychází. To je SYSTÉM?

Ono to u nějakého SYTÉMU ani neleželo. Čeština má pro to výraz NESPISOVNÝ. To ale není můj problém. Spím dobře a myslet si můžu cokoli. Bez dotací vznikl včelín, nákup medometu se s dotacemi také nepotkal. Mimo příspěvek D1 do mne společnost nic neinvestovala. Mám z toho vlastně radost. Kdyby se to nějak „zadrmolilo“ pak rozhodně nebudu muset cokoli VRACET!

Když se řekne DOTACE, co si má obyčejný člověk pod tím představit? Právě jsem měl pocit, že se mi v zorném poli objevil nadpis článku s otazníkem? Kde je tedy „zakopaný pes“? Rozhodně je to lidská pýcha, která neumožňuje „postiženému“ aby se sebekriticky a s pokorou podíval sám na sebe.

Je-li kdokoli již kandidátem, nebo dokonce majitelem výše zmíněného kroužku, pak ať zkusí pít vodu. Když se zřekne všech nadbytečných aktivit, a bude jen pít vodu – pak to zaručeně pomůže – nic nezkazí! (.Ů. má pít vodu)
 
kvalitní serverhosting TELE3 s.r.o.

Copyright © 2000 - 2024 Včelařství Josef Jaroš
Powered and created by TELE3 s.r.o. | XHTML 1.0 | CSS 2
Počet přístupů dnes: 5, celkem 174697 od 1.7.2010