26.10.2018 08:33
počet zobrazení: 1510

Svatý Václave, oroduj za nás! (a všichni svatí s ním)

Jedna základní poučka říká cosi o tem, že „všechno souvisí se vším“. Jedno osvědčené přísloví zase říká: „Nejen chlebem živ je člověk.“ Přeloženo do češtiny to tedy znamená, že na různé problémy se lze dívat v širších souvislostech. Pohled jen úzkou škvírou se jaksi nedoporučuje, může mu chybět objektivita.

Zlepšovat cokoli je normální lidská vlastnost. Do sféry zlepšovacích návrhů, vynálezů a průmyslových vzorů se mi podařilo vstoupit v sedmdesátých letech minulého století. (Zákon 84 ze dne 1. listopadu 1972) Již tenkrát se tento zákon nedodržoval (dávno již neplatí)

Min. zemědělství mělo v rohovém domě na Václavském náměstí detašované pracoviště pro „vymyšlenosti“ Po vstupu do tohoto domu mne čekala okamžitě dvě základní překvapení. Ing. Jar. Novotný byl také překvapen, že na kartičce jsou čtyři návrhy, což zákon nedovoluje. MUSÍ BÝT JEN JEDEN. Ještě větší překvapení nastalo, když jsme společně zjistili, že moji FERMENTACI má již přihlášenu muž z okresu BLANSKO. Výrobní Zemědělská zpráva – někdo agilní projel republikou a posbíral a nafotil zlepšovací návrhy, které použil a přihlásil. To JZD mělo i jakýsi DOBOVÝ NÁZEV, který opsalo asi na OV KSČ. Tenkrát existovala jakási soutěž Výrobních zemědělských zpráv v počtu podaných zlep. návrhů. Pracovníci Výrobní zemědělské zprávy v Havlíčkově Brodě jaksi NESTÍHALI – zaspali a ti z Blanska kradli.

Jen ještě detail. Detašované pracoviště ministerstva zemědělství v rohovém domě na Václavském náměstí mělo i kancelář pro vynálezy. Z tohoto pracoviště se Páni inženýři Burián a Čmejla dívali na sv. Václava na koni. Byli tito lidé na svém pracovišti také, když se na Václavském náměstí cinkalo klíči?

To musela být nádhera!

V přihlášce vynálezu, kdy autor žádá o ochranu, musí být i prohlášení, že ON JE AUTOREM VYNÁLEZU!! A musí to být i jím PODEPSANÉ!!

O co mi v podstatě jde?

Stavebnice jsou tři.

    A  9 rám. do čtverce + 1 otevírací plodiš. + Staveb. rámek (10 rámků)
    B 10 rám. do čtverce + 1 otevírací plodiš. + Staveb. rámek (11 rámků)
    C 11 rám. do čtverce + 1 otevírací plodiš. + Staveb. rámek (12 rámků)

A 9 rám – Vystavena v Pardubichích 1977

B 10 rám – Vystavena 2x v Praze a 1x v Ostravě společně s ŽIRAFOU – ŽIRAFA předvedena ve škole v Nasavrkách i Skalském dvoře ještě před Ostravou. V Ostravě mne Dr. Ing. Kamler s Žirafou vyhodil a ani nebyla oceněna jako EXPONÁT. Lidé ale tvrdili, že to byl nejlepší EXPONÁT v Ostravě, jaký ještě neviděli!! Ptali se i mám-li to PATENTOVANÉ, a zda to můžou FOTIT.

C 11 stejná jako A i B – nevyrobena, nevystavena.

Nikdy můj exponát na kterékoli výstavě nebyl oceněn, teprve ve zprávě z Ostravy je o Žirafě zmínka v textu, že v Ostravě nějaká Žirafa byla.

Pouze ve zprávě z Živitelky je ve Včelařství fotografie (černobílá) a PÁR ŘÁDKU TEXTU – ROK 1979.

Co mne NADZVEDLO.

Inzerát o otevíracím plodišti prý s PLNOU OBSLUHOU je dokonalý podvod. Tento hloupý inzerát, který se stále opakuje v časopisu Včelařství mi vždy po jeho přečtení zkazí celé odpoledne. Ten někdo, kdo je autorem tohoto inzerátu, si nevšiml, že JÁDREM PUDLA je Stavebnice a otevírací plodištní nástavek, kvůli st. rámku je ve skutečnosti jen ona TŘEŠNIČKA NA DORTU a podstatu STAVEBNICE VŮBEC NEPOCHOPIL! Pokud něco podepsal jako svoje autorství, pak podvedl i SÁM SEBE. Je mi ho opravdu líto, jaký má nedostatek v myšlení i chápání. Jak hodláte dál postupovat, Pane x TEPEZY z Roudnice nad Labem. Těch nesmyslů už bylo dost!

Ty nešťastné inzeráty mne již delší dobu otravují. V posledních dnech mne ale velmi rozčílila zpráva, že „autor“ inzerátu zakázal potencionálnímu zájemci si úl s otevíracím plodištěm vyrobit – ON PRÝ JE MAJITELEM PATENTU – ON JE VLASTNÍKEM A NIKDO SI PRÝ JEHO OTEVÍRACÍ NÁSTAVEK NESMÍ VÝROBIT!

TAK TO UŽ PŘEPÍSKL ÚPLNĚ VŠECHNO!!    

Stavebnice je ve skutečnosti 50 let stará – v jednom článku jsem to rozepsal – upřesnil. Výše psané řádky jsou důkazem o pravdě o Stavebnici a také o tom, že od těch sedmdesátých let se celkem nic nezměnilo. Tenkrát se podvádělo a vydrželo to dodnes.

Největší vynálezy zřejmě lidstvo teprve čekají a to jak zlepšit ČLOVĚKA. Jak jej udělat poctivějším a toužícím hlavně po pravdě. Pýcha a prachy zatím ale, táhnou více. Na vlajce prezidenta je nápis: PRAVDA VÍTĚZÍ. Jan Masaryk ale dodával: DÁ TO ALE FUŠKU!

Do té doby než se podaří zlepšit člověka, nechť nás opatruje svatý Václav a všichni svatí.

Pod čarou

Musím ještě jednou zopakovat větu, která říká: Všechno souvisí se vším. Každý z nás má nějaké soukromé zájmy koníčky, ale…

Když už mám propisku v ruce, tak by to asi chtělo ještě něco dopsat. Nikdo z nás nežije ve vzduchoprázdnu a mnoho záležitostí se nás přímo dotýká.    

Měli jsme ministra zahraničí, který se jmenoval Jan Masaryk. Lidé mu ale říkali Honza – to byla POCHVALA! Moc by mne zajímalo, jak by právě on dnes reagoval na slovo NOVIČOK. To slovo prošlo celým světem a při bezprostřednosti, vtipnosti, šarmu i zkušenosti Pana Jana Masaryka by byl jeho názor velmi zajímavý.

Musím si ale postěžovat sám na sebe. S přibývajícím věkem mám pocit, že se mi nedostává právě to, co jsem nyní vyjmenoval u Jana Masaryka. Mám pocit, zda někde za rohem po mně nepošilhává strejda Alshajmerů.

Se zvyšujícím se věkem prý člověku velmi ubývá mozkových buněk, a tak prý starý člověk – lapidárně řečeno – nemá čím myslet. Zapomněl jsem azbuku.

Kdyby žila moje manželka, tak by zaručeně dokázala napsat slovo NOVIČOK azbukou. Vypadalo by to věrohodněji. Slovo NOVIČOK a azbuka patří k sobě.

Vážený pane Jane (Honzo) Masaryku. Jak Vy se z výšin VĚČNOSTI na nás NA ZEMI, kteří se ještě plahočíme v prostoru a času, asi díváte? Na naše patálie, zmatky i NÁZORY. Někde jsem slyšel, že prý akce NOVIČOK byla ZPACKANÁ – NEPOVEDLA SE! CO SE MĚLO POVÉST?? Ono to totiž PRASKLO A TO JE DOBŘE.

Slušní lidé na Vás Pane Jane – Honzo nezapomněli. Přivítali by PRAVDU a právě o Vás. Jak to TENKRÁT BYLO?

 
kvalitní serverhosting TELE3 s.r.o.

Copyright © 2000 - 2023 Včelařství Josef Jaroš
Powered and created by TELE3 s.r.o. | XHTML 1.0 | CSS 2
Počet přístupů dnes: 21, celkem 164580 od 1.7.2010