25.09.2018 08:55
počet zobrazení: 2433

V rámci pravdy?

Jak dlouho se ještě bude opakovat stejný inzerát? Před několika lety navštívil náš včelín Ing. Dalibor Titěra a měl možnosti si nafotit cokoliv.


Jedná se o parcelu Horní Věžnice     36/1

Reg. Číslo stanoviště             89594331
Reg. Číslo chovatele             139 506
Katastrální území             781401

O této návštěvě jsem již cosi napsal. Již samotný průběh návštěvy mne nenadchl a dokonce mne i mrzelo, že k návštěvě došlo. Žádný další kontakt se nekonal a dodnes nevím, co si mám myslet. Ani po letech.

Po této návštěvě se objevil v časopisu Včelařství inzerát výrobce, který si říká Meteza a sídlí v Roudnici nad Labem. Netvrdím, že tato návštěva může za to, že informace o zadem přístupném plodištním nástavku přišla od Ing. Titěry, nemám na to důkazy – myslet si ale mohu cokoli. Ten inzerát zní přesně:     Truhlářská výroba: vyrábíme zateplené palubkové a nezateplené celodřevěné nástavkové úly, novinka – plodiště se zadním otevíráním s plnou obsluhou, dále vyrábíme……

Tepeza spol. s r.o. výroba Roudnice nad Labem. Tel.: 606 928 073  (objednávkyú 602 682 470, e-mail:
Truhlárna@tepeza.cz Tolik inzerát. Otevírací plodištní nástavek je v provozu od roku 1970 včetně. To znamená, že je v provozu:           

 31 roků minulého století
 18 roků současného století
   1 rok vymyslet a vyrobit (jenom)
 50 roků

Stavebnice byla vystavena v roce 1977 v Pardubicích na Konferenci „Zlepšovatelů a vynálezců“. Tenkrát to měl na starosti pan Kaňka z ústředí. Včelaři v roce 1977 ani nevěděli, o co se jedná. Včelařská veřejnost byla zahlcena jednostrannými zprávami Jindřicha Boháče o Langstrotu a dodnes jsme z toho nevybředli.

Další výstava, na které byla Stavebnice představena, byla Živitelka v Budějovicích. Z této výstavy jsou ve Včelařství černobílé fotografie, bylo to tuším v roce 1979. Ty moje nástavky jsou jako pruhované. Přibíjel jsem prkénka střídavě borovicí a smrk. Dveře těchto otevíracích nástavků měly „ťopky“ – kombinace umělé hmoty a leštěného kovu. Jeden můj známý, který nevěděl, čí nástavky jsou, tenkrát prohlásil: Hele, tady má někdo „kredenc“

V časopise je i pár řádek

Stavebnice s otevíracími nástavky byla vystavena ještě třikrát, naposledy s Žirafou v Ostravě -  2010.

Může to být tedy novinka s „plnou obsluhou“ To asi „těžko“ Mnoho toho v souvislostech ani trochu nehraje. Novinka a 50 roků stará?? To asi těžko!! Jak se tedy tato NOVINKA dostala do Metezy? Nikdy mne nikdo z Metezy nekontaktoval! V Meteze ale musíte vědět, jak se NOVINKA – plodiště se zadním otevíráním s plnou obsluhou k Vám dostala? Zkuste se pochlubit! Bylo by to zajímavé.

Může se ozvat i Ing. Titěra. Kolik je to let, co si u nás nafotil, co si přál? Kolik je to roků? Jen namátkou -  žaluziová okna – centrální napáječky – Žirafu. Otevírací nástavek s otáčecími dveřmi. Dveře jsou v zimě uteplivkou dovnitř a v létě uteplivkou ven! Tím vznikne prostor pro jedenáctý rámek jako rámek STAVEBNÍ -  vždy přístupný!!

Nafotil si cokoli, co jej zajímalo, ale více se mnou nekomunikuje. Co jsem Vám udělal?? Zkuste se postavit čelem,

Pane inženýre.
Kolik let se bude ještě opakovat letitý inzerát na otevírací nástavek? Alespoň změňte formulaci! Číst stále stejný nesmysl a vlastně LEŽ to opravdu unavuje.

 
kvalitní serverhosting TELE3 s.r.o.

Copyright © 2000 - 2023 Včelařství Josef Jaroš
Powered and created by TELE3 s.r.o. | XHTML 1.0 | CSS 2
Počet přístupů dnes: 21, celkem 164580 od 1.7.2010