22.03.2018 09:26
počet zobrazení: 1678

Ondráček?

Odbočka od včelaření.
Existují různé průpovídky a poučky, které mají člověku pomoci orientovat se, dokázat zaujmout správnou pozici. Někdy i ve složité situaci.

Jedna osvědčená poučka říká o hastrmanovi, že když je na suchu, pak nemá žádnou sílu a i útlá žena jej uvede na „vařené nudli“. Jakmile ale ucítí vodu, nebo mu dokonce ukápne voda ze šosu, pak jej neudrží ani pár koní

Velice dobře vymyšlené ponaučení. Nám lidem nezbývá, než si dávat pozor okolo sebe a snažit se odhadnout odkud nám hrozí nebezpečí. V době po prvé světové válce si asi Němci nedávali dostatečný pozor, (jinak ale chytrý národ) a k moci se dostal Hitler. V krátké době mu začala „kapat ze šosu“ a to už bylo pozdě. Měl již takovou moc, že likvidoval bezohledně své odpůrce. Sám by to rozhodně nedokázal, ale našlo se dost přisluhovačů, kteří za falešný obnos nabídli své služby.

Nikdo nezná přesný počet obětí druhé světové války – snad prý 50 milionů.

Také na jihlavském hřbitově jsou mrtví z jedné i druhé strany. Na pomnících těchto lidí je datum ze začátku května 1945. Viděli tito vojáci ty druhé na svoji mušce ještě živé? Pak přišel další aktér, který na začátku své hrůzovlády měl také asi jen mokrý šos. Teprve později se objevilo to, co měl v tom šosu připravené. Nebylo toho mále. Gulagy i popravčí čety v Katině. Budiž varováním pro nás všechny, kolik lidí bez páteře tomu sloužilo.

To se již dostáváme do oněch 40 let, které jsme si jako Čechoslováci prožili. Nikdy nesmíme zapomenout, jak to tenkrát bylo, jak to probíhalo! Komunismus je jako hastrman – ostatní jej musí míti POD KONTROLOU. Jakmile se komunista domnívá, že mu na levý šos „sprchlo“ chová se jako hastrman a nezastaví, se před ničím. Bude nám stačit oněch 40 let zkušeností hrůzovlády a zachováme se DOBŘE? Vyhodnotíme dostatečně přesně vzniklou situaci?

Nové nebezpečí si nyní pracovně nazveme – třeba Ondráček. To není jen nějaký strejda. Mohl by to být opět začátek něčeho, co většina z nás nechce.

Buďme připraveni.
Měl by nám také vysvětlit, co si máme představit pod pojmem demokratická žumpa. Nějak tak to říkal.

 
kvalitní serverhosting TELE3 s.r.o.

Copyright © 2000 - 2024 Včelařství Josef Jaroš
Powered and created by TELE3 s.r.o. | XHTML 1.0 | CSS 2
Počet přístupů dnes: 14, celkem 176167 od 1.7.2010