17.12.2016 18:35
počet zobrazení: 2165

Švanda nebo děs?

V zimě bývá více času i na něco jiného, než čemu se říká práce. V různých lejstrech, která se za celá desetiletí nahromadila, se našla perlička i odstrašující příklad.

Přihláška na Živitelku do Českých Budějovic měla docela úsměvný průběh. Na pozvánce na dopravu exponátu na Živitelku (Stavebnice A) se objevilo datum  21.08.1979. Toto datum všichni známe. Nějaký vlivný soudruh si asi pozdě uvědomil, že by svolání většího počtu lidí na jedno místo mohlo mít nepříjemné následky. Proto další pozvánka do Budějovic se již pochlubila jiným datem.
Koho by dnes zajímalo, zda na nějaké pozvánce bude datum o den nižší nebo vyšší? Úsměvné, nebo trapas? Svědčí to zřejmě o tom, v čem jsme tenkrát žili.

Další informace z redakce Včelařství má v sobě kus tragédie. Pod těmi nesmysly je sice podepsána paní Bürgerová, tato dáma ale za nic nemůže, nikdy jsem ji neodsuzoval. Proto jsem paní Bürgerové ani nemusel odpouštět, ona nebyla autorkou oněch jedovatých invektiv a zloby.

Autorem té hrůzy byl nějaký mocný lhář, který se pouze potřeboval schovat za paní redaktorku Bürgerovou. Paní Bürgerová, opravdu Vám „tam nahoru“ vzkazuji, že jsem Vás nikdy neodsuzoval, bylo mi Vás jenom líto, do čeho jste byla vmanipulována.

Nikdy jsem se nepokoušel nějak změřit, nebo jenom odhadnout množství jedu nebo jeho sortiment. Bylo-li to Ciankali, nebo Curare mi je docela jedno. Vím jenom, jaká to byla nechutná záležitost, která přežívá dodnes a dodnes z ní cosi smrdutého kape. To musela být nenávist, když na tak malém prostoru se sešlo tolik svinstev! (fuj, ošklivé slovo) Na těchto webových stránkách je také video, které natočil St. Černý před několika lety při vytáčení medu na našem včelínu. Každý má možnost si zkontrolovat to, co na našem včelíně je a nebo není. Podle množství odebíraného medu lze také vyhodnotit úspěšnost samotného včelaření.   

Vzhledem k existujícím dlouhodobým patáliím by bylo asi dobré udělat jakousi rekapitulaci

3r (á) vymyslet a vyrobit úly
1970 včetně 31 r do konce století osadit úly včelami
16 r (nové tisíciletí) další roky včelaření
50 let! To je hrozné zjištění!!

Nějak se mi toto číslo nezdá. Až přijede pravnučka na návštěvu, dám si to přepočítat. Chodí do třetí třídy Základní školy, tak to snad zvládne.

Ještě jedna hrůza čiší z oněch čísel. Před 50 lety jsem byl asi mladík, který měl většinu života před sebou a naše nejmladší dcera byla ve školce. Nejmladší dcera je již trojnásobnou babičkou! Mých překročených 80 let již žádné perspektivy nenabízí. Mám vlastně život „za sebou“. Čemu měly sloužit různé ty podrazy a nechutnosti? Hodně mírně řečeno) Proč se zainteresovaní nepřidali a nepokusili se táhnout onu káru poznání společně?

Moje články nesměly vycházet. A nejen to. Proč jistý „přítel“ psal sprosté povídačky na Ústředí i jinam. Snažil se mne pošpinit a znemožnit. Kolik je asi potřeba pýchy a čehosi zvláštního aby tento „geroj“ před lidmi, kteří znají celou pravdu, ­vše popřel? Okopírovaný „posudek“ z roku 1979 jakoby „vypadl z oka“ pozdějšímu hodnocení dalších podobných hrdinů.

Ještě jedna zdánlivá maličkost by měla být připomenuta. Na semináři v Nasavrkách (před á 2 roky) jsem se pokusil zasáhnout do diskuse. Najednou se ale ze sálu ozval rozzlobený hlas: „Zaražte ho, zastavte ho, nenechte ho mluvit“! Nepřihlásil se ani nepovstal, zůstal sedět! Proč to udělal, vždyť já jej neznám, nejsem si vědom ničeho, čím bych mu ublížil. Někdo ho navedl? V čem je příčina aby se takto choval?

Snad ještě jeden otazník. Jak by asi vypadala včelařina v této zemi, kdybych nebyl jenom zatracován a osočován?

svandades1.png

svandades2.png

 
kvalitní serverhosting TELE3 s.r.o.

Copyright © 2000 - 2024 Včelařství Josef Jaroš
Powered and created by TELE3 s.r.o. | XHTML 1.0 | CSS 2
Počet přístupů dnes: 11, celkem 174703 od 1.7.2010